top of page

Çeşitli Karbon Çelik Flanş Sınıfları

Karbon çelik flanş ve uç flanş konektörleri karbon çeliğinden yapılmıştır. Yaygın standartlar arasında ASTM A694, ASTM A105N (SA105N), MSS SP-44, DIN 2533 bulunur. Eşlik ettiğinizde, basınç değerleri sınıf 150 ile 2500 arasındadır.


Karbon çeliği, ağırlıkça %2,1'e kadar karbon içeriğine sahiptir. AISI bunu şöyle tanımlanır;

  • Va, Ti, Ni, Mo, Cr, vs. itibariyle hiçbir alaşım elementi (minimum içerik) gerekli değildir.

  • Cu'nun belirtilen minimum değeri %0,04'ü geçmemelidir.

  • Maksimum Mn %1,65, Si %0,06.

Karbon element içeriği arttıkça, ısıl işlemden sonra çelik daha sağlam ve karmaşık hale gelir. Aksine, daha az sünek hale gelir. Herhangi bir ısıl işlem uygulanmadığında, daha yüksek karbon kaynaklanabilirliği azaltır.

Karbon çeliği, paslanmaz çelik kadar yararlı olmaması durumunda alaşımlı çelik içerebilir.

Ayarlardan blog akışınızda sergilenecek blog menüsü, yazar adı, beğeni ve görüntülemeler gibi başka şeyler de seçebilirsiniz.


FARKLI DERECELERDE KARBON ÇELİK FLANŞLAR


Karbon çeliği flanş imalatındaki ana bileşen karbon ve demir çeliğidir. Dövme karbon çeliği flanşlar, pompaların, valflerin veya diğer ekipmanların bağlanmasına yardımcı olur; çeliğin kalitesi malzeme ve karbon içeriğine göre değişir.


Farklı derecelerde karbon çelik flanşlar ASTM A350, ASTM A516, ASTM A694, ASTM A182 ve ASTM A105'tir. Karbon çelik flanşlardaki karbonun ağırlığı yaklaşık %1 ila %2'dir.


Elemandaki karbon içeriğindeki artış, çeliği daha sert ve sağlam hale getirir. Aynı zamanda işleri daha az sünek hale getirir. Daha yüksek karbon, yüksek ısı ile işlenmezse kaynaklanabilirliği azaltabilir.
KARBON ÇELİĞİ A105 FLANŞLAR

Karbon çeliği A105 flanşlar, daha yüksek sıcaklıklarda basınçlı sistemlerde flanşlar, bağlantı parçaları ve valfler için kullanışlı olan dövme çelik boru bileşenleridir. 0 derece ile 550 derece arasında karbon çeliği flanşlarda işlem yapabilirsiniz.


Deniz mühendisliği ve hidrokarbon prosesleri için uygundur. Gaz, petrol ve nükleer santral ekipmanlarında, valf imalatında, petrokimya fabrikalarında, pompa imalat tesislerinde ve diğer yerlerde yardımcı olmuştur.KARBON ÇELİĞİ A350 LF2 DÜŞÜK SICAKLIK FLANŞLARI

Karbon çeliği A350 LF2 flanşlar, halka haddelenmiş karbon flanşlar, dövme bağlantı parçaları, dövme düşük alaşımlı çelik ve düşük sıcaklıklar için valflerle yapılır. Bu flanşlar, kapsamlı basınç direnci, güç ve dayanıklılık ile birlikte gelir.


Karbon çeliği flanş tipi, dövüldüğünde ve sertleştirildiğinde işlenebilirlik sağlar. Orta derecede güç sunar. Yüksek sertliği nedeniyle esas olarak yüksek talep görmektedir.KARBON ÇELİĞİ DÜŞÜK ALAŞIMLI A182 FLANŞLAR

Karbon çeliği kalitesi, paslanmaz çelik boru flanşları, valfler ve diğer yüksek sıcaklık hizmetleri için yararlıdır. Çelik tipi, düşük korozyon uygulamalarına uygundur. Bu flanşlar çabuk yıpranmaz. Bu flanşlar, özellikle petrol, kağıt ve kimya endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.


Bu flanş türlerinin özellikleri, daha uzun süre kaldığı için en çok uygundur. Kurulum sonrası onarım gerektirmez. Bu ürünleri doğru yerden satın almanız dayanıklılıklarını sağlamanıza yardımcı olacaktır.KARBON ÇELİK A694 FLANŞLAR

Karbon stresine en dayanıklı çelik flanş malzemesidir. Petrol ve gaz borularının yüksek basınçlı iletimine uygundur. Bu çelik ile yapılan ürünler yüksek verimli servislerde kullanılabilir.


Bu çeliğin üreticilerinin, kriyojenik, yüksek sıcaklıklara dayanabilen çelik üretmesi gerekiyor. Isıl işlemle yüksek karbon içeriği onu daha az sünek hale getirir. Isıl işlem eksikliği varsa, kaynak yapma kabiliyetini azaltabilir.DÖVME KARBON ÇELİK FLANŞLAR


Flanş üretmenin farklı yolları vardır. En göze çarpan yol, onu dövmek ve dökmek. Flanşlar, borunun ucuna eklenebilen plaka benzeri cihazlardır; bir vana ve bağlantı parçası, bir boru sistemini bir araya getirebilir.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


I commenti sono stati disattivati.
bottom of page